İran Cad. Budak Sokak 11/3 - Kavaklıdere - Ankara

Cinsel Estetik Ameliyatları

Cinsel Estetik Ameliyatları

Cinsel organlarla ilgili problemler en güzel kadının bile psikolojik fonksiyonlarını ve cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Kadının kendi dış genital organlarından hoşnut olmaması onu cinsel yaşamdan soğutabilir, orgazm olmasını engelleyebilir.

Vajina daraltma ya da vajen estetik ameliyatı, yaş ilerlemesi veya doğumlara bağlı olarak vajinanın bollaşması ve gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır. Vajendeki gevşeme yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. BU durumun düzeltilmesi için fazla olan doku çıkartılır, gevşeyen kas dokusu daraltılarak dikilir. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir.

Bunların dışında pek çok kadın da kendi cinsel organını beğenmekte ancak bunu çoğu zaman kendilerine bile söylemekten çekinmektedirler. Bu konuda sıklıkla karşılaşılan durum küçük dudak olarak tabir edilen labiumların çok büyük olması veya asimetrik durmasıdır. Diğer bir sorun ise, cinsel ilişki sırasında penisin itmesi ile labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya yol açabilir. Aşırı sarkık ya da biçimsiz labiumlar kişide utanma duygusu, cinsel soğukluk ya da fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Bu durumun düzeltilmesi için labioplasti yapılabilir. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat yarım saat kadar sürebilir.

Ameliyattan sonra kızlık zarına bir zarar gelmez, idrar yapma problemi olmaz, gebe kalmaya, doğum yapmaya bir zararı olmaz. Ayrıca eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur, iz kalmaz. Yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır. Ameliyattan sonra 3-4 hafta kadar cinsel ilişki yasaklanır.

Diğer bir cinsel estetik ameliyat ise dıştaki büyük dudakların dolgunlaştırılmasıdır. Bu amaçla vücudun başka bir yerinden alınan yağ dokusu veya yağ-deri dokusu kullanılabilir. Yağ dokusu 6-12 ay içinde kısmen ya da tamamen eriyebilir. Deri-yağ dokusu ise biraz daha fazla kalıcı olabilir.

Klitorise yönelik müdahaleler ile özellikle üzerindeki fazla deri azaltılarak cinsel tatmin kolaylaştırılabilir.