İran Cad. Budak Sokak 11/3 - Kavaklıdere - Ankara

Estetik Dolgu

Estetik Dolgu

Yüz hatlarını belirginleştirmek ya da yüzdeki kırışıklıkları hafifletmek amacı ile yağ enjeksiyonları sıklıkla kullanılır. Avantajı diğer dışardan hazır verilen hyaluronik asit ya da kollajen preparatları gibi yabancı bir madde değil kişinin kendi doğal dokusu olmasıdır. Dolayısıyla da alerji, ek bir maliyet ya da yan etki sorunu ile karşılaşılmamaktadır. Diğer hazır dolgu maddelerinin hem çok az miktarda hem de maliyetli olması kullanımını kısıtlamaktadır.

Yağ enjeksiyonu özel liposuction kanülü ile bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Yağ vücutta herhangi bir bölgeden alınabilir, Fakat genellikle alınan bölge karın bölgesidir. İşlem lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama işlem süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 30 dk- 1 saat sürer. Herhangi bir kesi olmadığından iz problemi ile karşılaşılmaz. İşlem sonrası uygulanan bölgede birkaç gün sürecek ödem ve şişlik olağandır. Buz tatbiki ve basit ağrı kesiciler faydalıdır.

Yağ enjeksiyonu genellikle yüz bölgesine uygulanır. Dudakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiği ve çene ucunu belirginleştirmek, ağız kenarı, alın, kaş arası gibi yüzdeki birçok kırışıklığı doldurmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Ayrıca yüzü zayıf olan kişilerde örneğin yanak bölgesini doldurmak ya da yaralanma sonucu oluşmuş çöküklükleri düzeltmek amacıylada kullanılabilir.

Enjekte edilen yağ hücreleri verildikleri yerde yaşamaya devam ederler ve orada bir dolgu maddesi görevi görürler. Geç dönem içersinde ortalama verilen yağların yarısı ya da biraz daha fazlası yaşayacaktır ve elde edilen sonuç kalıcıdır. Bu yüzden bazen ek uygulamaların gerekeceği her zaman akılda tutulmalıdır.

Yağ enjeksiyonları ile yüzün daha genç daha dolgun daha diri görünmesini sağlamak mümkün. Kişinin yüzünde yılların bıraktığı izlerin yağ enjeksiyonları ile daha iyi görünmesi sağlanabilir.