İran Cad. Budak Sokak 11/3 - Kavaklıdere - Ankara

Botox®

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.

Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

18-65 yaş aralığı içerisindeyseniz ve olabileceğinizin en iyisini görünmek istiyorsanız BOTOX® sizin için uygundur. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek BOTOX®’un faydalarını keşfetti.

BOTOX® zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır.

Beş dakikalık bir uygulama ile üçüncü günden itibaren etkisi başlar, yirmibirinci günde etkisi en üst seviyeye çıkar 4 ila 6 aya kadar etkisini devam ettirir. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri BOTOX® tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.

Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri de tedavi edilebilir.

Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde BOTOX® la iyi sonuçlar alınmaktadır.

BOTOX®’un etkisi 4-6 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artabilir.

BOTOX®’ un etkisi tamamen geçtiği zaman, dokular Botox enjeksiyonu öncesi durumuna döner.

BOTOX® bir kez uygulandıktan sonra tekrar yaptırma zorunluluğu yoktur.

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülebilir. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

BOTOX®, Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır. Botox® dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. BOTOX®’un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulabilir. Uygulama tamamlandığında genellikle hiçbir ağrı kalmaz.

Doktorunuza, mevcut sağlık sorunlarınız ve varsa kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi veriniz.

Gebelik ve süt verme hallerinde BOTOX® uygulaması önerilmez.